ABB BSFC-02C Charging Control Board 3AXD50000011461, High-efficiency Power Management Solution
In stock
Manufacturer:ABB
Model Number:BSFC-02C 3AXD50000011461
Type:Charging Control Board
Operating Voltage Range:200V to 1000V
Input Current:Up to 500A
Control Protocol Compatibility:CANopen, DeviceNet
Temperature Operating Range:-20°C to +60°C
Dimensions (W x H x D):178mm x 100mm x 100mm