ABB DSTC176 57310001-KT Terminator Unit – Industrial Automation Solution
In stock
Manufacturer:ABB
Model:DSTC176 57310001-KT
Type:Terminator Unit
Signal Conditioning:Yes
Application Compatibility:Industrial Control Systems
Operating Temperature Range:-40°C to +70°C
Power Consumption:Less than 5W
Connection Type:Standard Industrial Connector
Dimensions:170mm x 100mm x 40mm