Measurement Range:Up to 13 mm
Resolution:0.01 mm
Operating Frequency:50 kHz
Accuracy:+/- 0.02%
Operating Temperature:-20°C to +70°C
Environmental Protection:IP67
Output Signal:4-20 mA
Power Supply:12 to 36 VDC