Parker XPR10VT-4P3 – High-Precision Variable Torque Drive System for Industrial Automation
In stock
Manufacturer:PARKER
Model:XPR10VT-4P3
Output Power:10 kW
Input Voltage Range:380-460 VAC
Frequency Range:50/60 Hz
Protection Rating:IP20 & UL Type 1
Interface Language:English
Control Method:Vector Control
Cooling Method:Forced Air Cooling
Weight:25 kg
Dimensions:Width: 400 mm, Height: 300 mm, Depth: 150 mm