Siemens 7MB2338-0AA10-6CP1 Gas Analyzer
In stock
Measurement Range:0-100% V/V
Accuracy:±1% of full scale
Response Time:Less than 60 seconds at 90%
Operating Temperature:-20°C to +50°C
Storage Temperature:-40°C to +85°C
Humidity:0% to 95% non-condensing
Power Consumption:Max 10 W
Connectivity:RS-485, Modbus RTU
Dimensions:148mm x 115mm x 74mm
Weight:0.5kg
    The inclusion of a 24V DC power supply makes it easy to integrate into existing systems, and the RS485 Modbus RTU communication interface facilitates seamless data exchange with other equipment, enhancing overall system integration and management.