SIEMENS KBP-11A-120, Industrial Automation Control Module
In stock
Type:Industrial Control Module
Model:KBP-11A-120
Manufacturer:Siemens
Voltage Rating:120V AC
Current Rating:1A
Operating Temperature Range:-40°C to +85°C
Protection Rating:IP20
Communication Interfaces:RS-232/RS-485
Control Outputs:4 x Relay Outputs
Dimensions:100mm x 100mm x 70mm (LxWxH)