GJR5251200R0101 – ABB Module
In stock
Model:ABB 07EA90-S (GJR5251200R0101)
Type:I/O Module
Connector Type:Industry Standard
Communication Protocol:Modbus RTU
Operating Temperature Range:-25°C to +60°C
Input Voltage:12V DC
Output Current:1A max
Response Time:Less than 1ms
Connection Ports:24
Power Consumption:Typically 5W
Dimensions (LxWxH):120mm x 80mm x 20mm