ABB 3HAC14549-3/12A Rectifier, Industrial Grade Power Supply
In stock
Rated Input Voltage:600V DC
Output Voltage Range:0-600V DC
Maximum Output Current:12A
Power Factor:≥0.99
Efficiency:≥98%
Operating Temperature:-40°C to +70°C
Insulation Class:Class F
Protection Type:IP20
Input Frequency:50Hz/60Hz