ABB PDQ22 1SAJ240200R0050 FieldBusPlug Quad – Industrial Networking Module
In stock
Model Number:1SAJ240200R0050
Type:FieldBusPlug Quad
Protocol Compatibility:IEC 61158, DeviceNet, CANopen, Profinet
Data Transfer Rate:Up to 1 Mbps
Connection Ports:4 x M12 connectors
Power Consumption:Max 5W
Operating Temperature Range:-25°C to +70°C
Environmental Rating:IP67 rated
Dimensions (LxWxH):89mm x 50mm x 32mm