ABB PSTB370-600-70, Control Supply Voltage Module for Industrial Automation
In stock
Rated Operational Voltage:600 V AC
Control Supply Voltage (Us):100 … 250 V AC
Rated Operational Current – In-Line Connection (Ie):370 A
Initial Voltage During Start:30 … 70%
Analog Outputs:Available
Certification:Certified for safe operation
Dimensions:236.500 mm x 3P