ABB PSTB370-690-70 Softstarter: High Performance, Reliable Industrial Automation Solution
In stock
Rated Operational Voltage:400V to 690V AC
Rated Control Supply Voltage (Us):100V to 250V AC
Rated Operational Current – In-Line Connection (Ie):37A
Initial Voltage During Start:30% to 70%
Width:160.000 mm
Product Net Height:260.000 mm
Product Net Depth / Length:196.000 mm