B&R 4PP220.0571-45: High-Performance Touch Screen for Industrial Automation
In stock
Resolution:QVGA, 320 x 240 pixels
Touch Screen Type:AMT
Nominal Voltage:18 to 30 VDC
Nominal Current:0.5 A
Power Consumption:Typ. 12 W
Weight:1700 g
Protection Rating:IP65 (front side)
Operating Voltage:220 V
Output Frequency:30 kHz
Series:4PP220.0571-45
    With Ethernet 10/100, RS232, and two USB ports, this touch screen provides versatile connectivity options, facilitating communication with other devices in the network. The 24 VDC power supply ensures reliable operation, even under varying environmental conditions.