ELMO CEL-A10/200 Servo Drive – Precision Control for Industrial Automation
In stock
Operating Voltage:24V DC
Input Current:0.3A @ 24V
Output Torque:Up to 10Nm
Rotation Speed:Up to 3000rpm
Control Protocol:EtherCAT, CANopen, Profinet
Communication Interface:RS485, Ethernet
Cooling Method:Passive Air Cooling
Size & Weight:100mm x 100mm x 30mm, 0.5kg