FAGOR PSB3-8055/UC 8055/A-KCF Power Module: Precision Engineering for Industrial Automation
In stock
Product Type:Power Module
Model Number:PSB3-8055/UC 8055/A-KCF
Maximum Output Power:8055W
Operating Voltage Range:120-240VAC
Output Current:35A
Efficiency Rating:98%
Cooling Method:Fan-Cooled
Dimension (LxWxH):175mm x 100mm x 100mm
Weight:2.5kg
Environmental Temperature Range:-20°C to +60°C