FUJIFILM 2MBI300N-060 High-Voltage IGBT Power Transistor Modules
In stock
Module Type:Power Transistor
Model Number:2MBI300N-060
Manufacturer:Fuji Electric
Operating Voltage:600V
Maximum Current:300A
Cooling Method:Thermal Pad & Forced Air Cooling
Insulation Resistance:≥10^12Ω
Environmental Temperature Range:-40°C to +125°C