GE IS200DSPXH1BDB6B: High-Performance PC Board for Industrial Automation
In stock
Type:Processor Control Board
Model:IS200DSPXH1BDB6B
Manufacturer:General Electric Company
Function Acronym:DSPX
Series:Mark VI
Technical Revision:Revision C
LEDs:2 (Fault and Status)
I/O Connectors:4
Operating Temperature Range:-40°C to +70°C
Memory Capacity:16 MB Flash ROM, 16 MB SDRAM
Communication Protocol:ISBus
Power Consumption:Max 20 W
Dimensions:200mm x 100mm x 30mm