GONA GPS030AP Bright Price – Industrial Grade Positioning Module
In stock
Operating Frequency:1575.42 MHz
Power Consumption:≤ 50mA @ 1 Hz
Signal Sensitivity:-164dBm
Position Accuracy:≤ 5 meters (2D), ≤ 10 meters (3D)
Operating Temperature:-40°C to +85°C
Storage Temperature:-40°C to +125°C
Data Transmission Protocol:NMEA 0183 v2.3
Dimensions:30mm x 20mm x 3mm