REXROTH RME02.2-32-DC024: High-Performance I/O Module for Industry 4.0 Applications
In stock
Connector Type:Standard DIN rail compatible
Operating Voltage:32V DC
Current Capacity:Up to 2A
Signal Type:Digital inputs and outputs
Communication Interface:RS-485
Temperature Range:-20°C to +60°C
Relay Output Rating:5A @ 250V AC/30V DC
Number of Inputs/Outputs:8/8
Dimensions:140mm x 76mm x 90mm