Rexroth VT-VSPA1-1-12 Amplification Board, for Industrial Control Applications
In stock
Operating Voltage:DC 24V
Amplification Range:±12V to ±24V
Input Impedance:50kΩ
Output Current:Continuous 50mA, Peak 100mA
Load Capacity:Up to 200 Ohms
Operating Temperature:-20°C to +70°C
Enclosure Type:IP20
Dimensions:88mm x 46mm x 24mm