Square D HL5IMA16C1 Surge Suppressor: Protection for Industrial Controls
In stock
Model:HL5IMA16C1
Rating Voltage:160VAC / 125VAC
Maximum Current:16A
Protection Type:Transient Voltage Surge Suppressors (TVS)
Application:Industrial Control Systems, Networking Equipment, Automation Devices
Operating Temperature:-40°C to +70°C