Yaskawa JAMSC-120CBE37000 IO Expander Module, Precision Control for Industrial Automation
In stock
Brand:Yaskawa
Model:JAMSC-120CBE37000
Module Type:I/O Expander
Connector Type:Industry Standard
Power Supply Voltage:DC 24V
Communication Interface:RS-485
Data Transfer Rate:Up to 1Mbps
Input Channels:16
Output Channels:16
Operating Temperature Range:-20°C to +60°C
Storage Temperature Range:-40°C to +85°C
Dimensions:120mm x 120mm x 37mm