Yaskawa SGDR-SDB950A01DY500 Servo Drive – Precision Control for Advanced Manufacturing
In stock
Rated Power:950 W
Voltage Range:230 V AC
Output Current:6 A
Operating Speed:Up to 6000 rpm
Torque Capacity:170 Nm
Communication Interface:EtherCAT
Overload Capability:2x continuous
Protection Class:IP65
Dimensions (WxHxD):100 x 150 x 120 mm