GE 10096227G5 TU Trip Unit – Advanced Control Solution for Industrial Automation
In stock
Operating Voltage:600VAC
Maximum Current Rating:600A
Operating Temperature Range:-40°C to +85°C
Protection Types:[“Short-Circuit”,”Overload”,”Fault Detection”]
Material:High-Grade Stainless Steel
Dimensions (WxHxD):100mm x 130mm x 30mm